keyboard_arrow_right
Deontologie

Ioniserende stralingen - Arbeidsbescherming

De Minister van Tewerkstelling en Arbeid heeft op 5 december 1990 een Koninklijk Besluit genomen tot wijziging van de bepalingen van het Algemeen Reglement voor de Arbeidsbescherming betreffende de bescherming van de werknemers tegen de risico's te wijten aan ioniserende stralingen.
Ingevolge dit Besluit mogen de geneeskundige onderzoeken op de werknemers die blootgesteld zijn aan ioniserende stralingen enkel nog uitgevoerd worden door de Interbedrijfsgeneeskundige dienst van de kerncentrales. De in de arbeidsbescherming erkende geneesheren die deze taak doorgaans op zich namen voor de werknemers van externe ondernemingen die tewerkgesteld zouden worden in kerncentrales, zijn niet langer gemachtigd die onderzoeken uit te voeren.
De Raad heeft verschillende protestbrieven tegen die discriminatie tussen geneesheren ontvangen.

Na een gedachtenwisseling brengt de Raad het volgende advies uit:

De Nationale Raad heeft in zijn vergadering van 24 augustus 1991 kennis genomen van uw brief van 23 april 1991 in verband met het Koninklijk Besluit van 5 december 1990 tot wijziging van de bepalingen van het Algemeen Reglement voor de Arbeidsbescherming betreffende de bescherming van de werknemers tegen de risico's te wijten aan ioniserende stralingen.

De Nationale Raad is van oordeel dat hij niet bevoegd is om een advies uit te brengen over dit probleem dat tot het gebied van de beroepsverdediging behoort.